Skip to content Skip to footer

Dieta 2000 kcal – od czego zacząć i co warto wiedzieć?

Tysiące ludzi szuka pomocy u dietetyka. Nic dziwnego. Widać przecież rozwijającą się w społeczeństwie chorobę otyłości. Czy jest zatem jakaś dieta cud, dzięki której można poczuć się lepiej i wyglądać ładniej? Bez dodatkowych ćwiczeń, raczej takowa nie istnieje. Jednak jest polecana dieta 2000 kcal, która w połączeniu z aktywnością fizyczną może przyczynić się do utraty masy ciała.

Zdrowo i smacznie

Taką dietę powinni wybrać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Ważne jest jednak, aby pamiętać nie tylko o maksymalnej liczbie kalorii dostarczanej przez konkretne dania, ale także zdawać sobie sprawę z tego, jak istotne jest zróżnicowanie potraw podawanych na talerzu.

Jeżeli produkty nie będą urozmaicone, to dieta, o której mowa w niniejszym tekście, może nie przynieść oczekiwanych skutków. Właśnie dlatego należy spożywać śniadania, obiady i kolacje bogate w niezbędne, najlepsze składniki odżywcze.

Dieta dla wszystkich

Dieta 2000 kcal ze standardową ilością kalorii jest skierowana do każdej z płci. Powinna jednak prezentować się nieco inaczej w przypadku osób już aktywnych fizycznie. Na jej skuteczność ma też wpływ wiek oraz wzrost danego człowieka.

Co ciekawe, dla pań taki sposób na odchudzanie okaże się niezwykle dobrym rozwiązaniem, a efekty będą widoczne szybciej niż np. u panów leżących na kanapie przed telewizorem, spożywających produkty, które znacznie zwiększają liczbę kalorii (chodzi m.in. o paskudne fast foody).

Jadłospis w diecie 2000 kcal

Powyższe informacje powodują, że menu powinno być zawsze układane indywidualnie. Nie jest to trudne zadanie, choć czasem warto zasięgnąć porady fachowca. Ważne, aby wszystkie dania nie tylko dostarczyły organizmowi odpowiednią wartość energii, ale także były jednocześnie zdrowe i smaczne.

Kiedy już jadłospis będzie ułożony, na spokojnie możemy zjadać ze smakiem poszczególne posiłki bez obaw, że jeszcze bardziej przytyjemy. Co więcej, dzięki niemu zapomnimy o ciągłym liczeniu kalorii i przejmowaniu się, czy na pewno nie przekroczyliśmy granicy.

Co jeść w pierwszym dniu?

Oczywiście menu stworzone jest w taki sposób, aby wiedzieć, co można zjadać w pierwszym oraz kolejnym dniu. Najczęściej owa rozpiska dotyczy całego tygodnia. Skupmy się jednak na pierwszej dobie.

Okazuje się, że dieta 2000 kcal zadziała, gdy dania będą umiejętnie przygotowane. Śniadanie powinno składać się np. z kilku kromek chleba (najlepiej opiekanego). Na takie kanapki należy położyć cebulę, ser oraz jakiś owoc. Z kolei w trakcie obiadu trzeba zjeść kilkadziesiąt gramów kaszy, jeszcze więcej warzyw i pierś z kurczaka ważącą ponad sto gramów. Na kolację warto spożyć jogurt naturalny albo twaróg.