Skip to content Skip to footer

Co warto wiedzieć o żelach silikonowych?

Warto mieć świadomość, że żel silikonowy z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nie wszyscy mają jednak świadomość, jakimi właściwościami charakteryzuje się wspomniany produkt. Kiedy warto zaopatrzyć się we wspomniane żele silikonowe?

Czym dokładnie jest żel silikonowy?

Należy zdawać sobie sprawę, że omawiane żele silikonowe w najprostszym możliwym ujęciu są środkami osuszającymi występującymi w postacie niezwykle twardych, a także nieregularnie ukształtowanych kryształów.

Warto również zaznaczyć, że materiał przeznaczony jest przede wszystkim do pochłaniania wilgoci z płynów, gazów, a także powietrza w celu zapobiegnięcia ewentualnego wzrostu wilgotności względnej do punktu, w którym może dojść do wzrostu grzybów, korozji czy rozmazania optycznego. Omawiany produkt obecnie stosowany jest przeważnie do pakowania, a także transportu różnego rodzaju komponentów elektronicznych, elektrycznych, mechanicznych czy sprzętu komunikacyjnego.

Jakie są najbardziej istotne cechy omawianego produktu?

Zdecydowanie najczęściej wymienianym atutem żelów silikonowych przez użytkowników jest możliwość kontrolowania poziomu wilgotności w stosunkowo małych pojemnikach. Koniecznie należy również zaznaczyć, że produkt jest zgodny z bardzo istotnymi normami BS2540 i CPU/CON/250-1.

Ponadto żel silikonowy jest niezwykle prosty w użyciu. W sprzedaży obecnie dostępne są saszetki w różnych rozmiarach. Oznacza to tym samym, że nawet najbardziej wymagający klienci nie powinni mieć większych problemów z wybraniem produktu spełniającego ich oczekiwania. Godny uwagi jest również fakt, że żele silikonowe wykazują się chemiczną obojętnością.

O czym należy jeszcze pamiętać przed podjęciem decyzji o zakupie?

Rekomendowane jest przede wszystkim zaopatrywanie się tylko i wyłącznie w produkty znanych i renomowanych producentów. Można mieć wtedy całkowitą pewność, co do jakości produktu. Warto również pamiętać, aby kupować tylko ze sprawdzonego źródła. Nie jest tym samym rekomendowane uczestniczenie w różnego rodzaju aukcjach internetowych, gdzie można kupić używany produkt.

Bardzo istotne znaczenie ma oczywiście cena. Nie wszyscy dysponują oczywiście środkami pieniężnymi, by zaopatrzyć się w najdroższy produkt, najwyższej jakości dostępny na rynku. Warto jednak postawić na żele silikonowe z średniej półki cenowej. Dobrym rozwiązaniem jest również czekanie na promocje w przypadku, gdy produkt nie będzie potrzebny w danym momencie. Można wtedy zaopatrzyć się w bardzo wysokiej jakości produkt w atrakcyjnej cenie.