Skip to content Skip to footer

Co należy dziś wiedzieć o monitorach oled?

Trzeba mieć świadomość, że obecnie poszczególni producenci w swoich smartfonach korzystają z technologii OLED lub LCD. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że poszczególne ekrany będą różniły się między sobą szczególnie sposobem prezentowania kolorów. Dlaczego warto postawić na monitor oled?

Jakie są największe atuty OLED?

Warto wiedzieć, iż te najbardziej nowoczesne monitory skonstruowane według technologii OLED dostępne na rynku doceniane są przede wszystkim za ogromny kontrast. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że wykorzystywane są w wielu branżach. Ponadto przez wyłączenie diod użytkownik ma możliwość osiągnięcia niesamowitej czerni.

Do najczęściej wymienianych atutów omawianego rozwiązania należy zaliczyć znacznie lepsze kąty widzenia w porównaniu do technologii LCD. Nie wszyscy również wiedzą, że monitor OLED ma niższy czas reakcji niż monitor LCD. Bardzo istotną zaletą jest również fakt, że produkt jest cieńszy w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań dostępnych na rynku.

Czy monitory OLED mają wady?

Należy wiedzieć, że monitory OLED tak samo, jak każdy inny produkt mają wady. Zdecydowanie najczęściej wymienianym jest fakt, że omawiane OLED-y czasami nie „wypalają”. Ponadto nieruchome paski mogą niestety pozostawić cień, który nie będzie przyjemny dla oka. W celu pozbycia się problemu konieczne jest “odwrócenie kolorów”.

Warto zaznaczyć, że monitory OLED np. https://www.unisystem.pl/pl/products/oled.html są mniej wytrzymałe w porównaniu do monitorów LCD. Nie można zapomnieć, że świetne kąty widzenia mogą w niektórych sytuacjach mieć negatywne oddziaływanie na biel.

Bardzo Szerokie zastosowanie monitorów OLED

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że monitory OLED będą cechowały się praktycznie idealnym obrazem i stosunkowo szybkim odświeżaniem. Oznacza to tym samym, że doskonale będą nadawały się nie tylko i wyłącznie do przemysłu, ale również innych branż. Ponadto w przypadku zastosowanie omawianej technologii użytkownik nie będzie miał żadnych problemów z ewentualnym “smużeniem”.

Warto również wiedzieć, że obecnie monitory OLED wykorzystuje się na bardzo szeroką skalę przede wszystkim w branży reklamowej. Ponadto profesjonalne wyświetlanie świetnie sprawdzi się także w branżach, gdzie wymagana będzie niezwykła precyzja, a także dokładność.