Skip to content Skip to footer

Bullet journal czy kalendarz? Zalety prowadzenia kalendarza

Coraz częściej młodzi ludzie interesują się tematem zarządzania czasem. Dobra organizacja daje wysokie efekty w pracy, ale także pozwala na efektywniejsze spędzanie czasu wolnego i wygospodarowanie czasu na własne hobby. Ostatnimi czasy niezwykle modne stało się prowadzenie bullet journal, czyli własnego kalendarza.

Kalendarz książkowy czy bullet journal?

Bullet journal to głównie domena młodych osób, która pozwala nie tylko na zaplanowanie planu dnia, ale także łączy w sobie elementy dziennika. Ponieważ wiele osób decyduje się na rozrysowanie ich od zera, można dowolnie spersonalizować wygląd i decydować o rozmieszczeniu kolumn czy układzie strony. Jednak prowadzenie takiego kalendarza jest pracochłonne i wymaga inwencji, a także zdolności manualnych. Kalendarze książkowe obecnie dostępne są również w wielu układach, dzięki czemu można mieć swobodny podgląd do planu tygodniowego, miesięcznego czy dziennego. Najlepszy producent kalendarzy zwraca uwagę na jego układ i gwarantuje czytelność i przejrzystość, a także miejsce na własne zapiski. Z pewnością to lepsze rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na własne ozdabianie i tworzenie własnego kalendarza.

Czy kalendarz to dobry pomysł na prezent?

W okresie świątecznym kalendarze są reklamowane jako dobry upominek. Zdecydowanie to praktyczny prezent dla każdego kto chciałby zadbać lub w ogóle nauczyć się gospodarowania swoim czasem. Kalendarze książkowe pomagają także w kształtowaniu swoich nawyków, a także dodatkowo motywują do osiągnięcia jakiegoś celu. Często kalendarze reklamowe to także prezent dla klientów czy pracowników firmy, który buduje wizerunek firmy i jest nie tylko ładnym, ale przede wszystkim praktycznym podarunkiem, a przy okazji sposobem na reklamę.

Przed złożeniem zamówienia warto wziąć pod uwagę czy producent kalendarzy informuje o czasie realizacji zamówienia, co jest szczególnie ważne w przypadku zamawiania gadżetów dla klientów. Kalendarze reklamowe wraz z życzeniami powinny być wysłane jeszcze przed Nowym Rokiem, dlatego warto pomyśleć o zamówieniu wcześniej. Niezależnie czy osoba decyduje się na prowadzenie bullet journal czy gotowego już kalendarza, zapisywanie ważnych dat oraz rzeczy do wykonania, organizuje swój czas i uczy się planowania. Warto już od najmłodszych lat zachęcać dzieci do prowadzenia własnych kalendarzy, ale także dorosłych przekonać do zapisywania najważniejszych wydarzeń w życiu prywatnym oraz zawodowym.