Skip to content Skip to footer

Atrakcyjne oferty pracy dla opiekunek w Niemczech

Polki poszukują możliwości rozwoju zawodowego i zarabiania większych kwot niż w naszym kraju. Dlatego właśnie oferty pracy dla opiekunek w Niemczech cieszą się tak dużą popularnością. Kobiety też chcą zarabiać godnie, A to właśnie w takiej pracy za granicą mogą co miesiąc otrzymać wynagrodzenie sięgające nawet 1000 €.

Oferty pracy dla opiekunek w Niemczech

Zapotrzebowanie na polskie opiekunki do Niemiec jest bardzo wysokie już od wielu lat, ale obecnie sięga chyba zenitu. Z czym jest to związane? Naród niemiecki starzeje się, potrzebne są zatem osoby do opieki nad niedołężnymi i chorymi, którzy na co dzień mieszkają w swoich domach. Tym właśnie zajmował ysię Polki pracujące jako opiekunki. Oferty pracy skierowane są do osób nawet nieposiadających kwalifikacji, a zatem nie trzeba kończyć żadnego szkolenia, nie trzeba też posiadać wykształcenia na przykład jako pielęgniarka. To zatem możliwość pracy i zarobku dla tych kobiet, które wcześniej wykonywały zupełnie inny zawód. Dobrze jest mieć natomiast jakąś praktykę w opiekowanie się nad starszymi osobami, ale tak naprawdę może to być nawet doświadczenie związane z opieką nad którym ze swoich rodziców.

Zarobki dla opiekunek w Niemczech

Na jakie kwoty opiewają oferty pracy dla opiekunek w Niemczech? Są to naprawdę bardzo dobre stawki, szczególnie dla tych kobiet, które wcześniej wykonywały zawody źle opłacane w Polsce. Jest to praca legalna, a to również ważne, kobiety mają zapewnione ubezpieczenie zdrowotne nawet wtedy, gdy mają przerwę w pracy i przebywają w Polsce. Z reguły w Niemczech pozostaje się przez 2 lub 3 miesiące, a w tym czasie codziennie pracuje się około 6 lub 8 godzin, jednak nie jest to praca ciągiem, a bardziej reagowanie na konkretne potrzeby człowieka. W ciągu dnia zatem bardzo często polskie opiekunki mają dwie lub trzy godziny wolnego, a ten czas mogą spożytkować według własnego uznania. Konkretna sytuacja zależy jednak od rodziny, u której się pracuje. Jedno jest pewne, jeżeli z jakichś względów współpraca nie układa się za dobrze, można skontaktować się z agencją zatrudniającą i pośredniczącą, która na pewno zareaguje i wesprze opiekunkę w zmianie. To zatem naprawdę dobre układ dla Polek, które szukają świetnie płatnej pracy za granicą.

Artykuł przygotowany we współpracy z Private Care