Skip to content Skip to footer

Alzheimer – jak z nim walczyć?

Alzheimer jest podstępną chorobą, która w mózgu chorego czyni nieodwracalne spustoszenie. Chory traci pamięć, orientację. Może stać się apatyczny lub wprost przeciwnie, pobudzony i agresywny. Alzheimer jest chorobą nieprzewidywalną. Jak poradzić sobie w opiece nad chorym na alzheimera?

Chory w domu

Objawem choroby alzheimera jest utrata pamięci, orientacji. Warto pomóc choremu, by jak najdłużej był sprawny. Jak aktywizować chorego na alzheimera? Uczestnictwo w życiu domowym, powierzenie choremu obowiązków, z którymi będzie w stanie sobie poradzić oraz ułożenie stałego planu dnia na pewno pomogą choremu. Aktywizacja oraz zachowanie schematów to podstawowe zalecenia w walce z alzheimerem.

Czy dom opieki jest dobrym rozwiązaniem?

Rodzina bardzo często odwleka moment skorzystania z pomocy domu opieki, chcąc jak najdłużej pozostawić członka rodziny w domu. Czy jest to jednak dobre rozwiązanie?

Zakład opiekuńczo leczniczy Warszawa jest przygotowany do aktywnej pracy z chorymi na alzheimera. Leczenie alzheimera warszawa to nie tylko działanie środkami farmakologicznymi, to przede wszystkim odpowiednia aktywizacja.

Terapia zajęciowa może obejmować gry pamięciowe, czytanie odpowiednich książek, które przeznaczone są dla osób chorych na alzheimera, czy zajęcia ruchowe, które pozwalają zachować jak najdłużej sprawność ruchową. Taniec jest idealną formą ruchu oraz zajęć pamięciowych. Ruch w rytm muzyki, konieczność zapamiętania nieskomplikowanych kroków, jest nie tylko dobra zabawą. Jest przede wszystkim forma leczenia alzheimera Warszawa.

Ekipa specjalistów, których zatrudnia zakład opiekuńczo leczniczy Warszawa, jest w stanie odpowiednio dopasować zajęcia dla chorego w zależności od etapu choroby. Zajęcia fizyczne oraz terapia zajęciowa muszą być dopasowane do możliwości każdego z pacjentów.

Dom opieki mazowieckie daje chorym na alzheimera jeszcze jedną aktywność, której mimo najszczerszych chęci, nie jest w stanie zapewnić rodzina. Kontakt z innymi kuracjuszami. Leczenie alzheimera Warszawa to przede wszystkim pobudzenie aktywności na różnych poziomach. Jednym z bardzo ważnych poziomów są kontakty międzyludzkie. Spotkanie z innymi ludźmi, kontakt, rozmowa, nawiązanie nowych przyjaźni jest bezcenne.

Życie z chorym na alzheimera nie jest łatwe. Nie jest łatwo również zdecydować, czy chory ma zostać w domu, czy korzystniejsze będzie dla niego skorzystanie z domu opieki mazowieckie.