Jak zlecać pisanie aplikacji na Androida

aplikacje na androida

Podobnie jak kilka lat temu posiadanie własnego serwisu www było obowiązkiem każdej firmy, która intensywnie poszukiwała klientów a jednocześnie chciała utrzymać z nimi pozytywne relacje, tak obecnie firmy zlecają tworzenie aplikacji na Androida, doceniając możliwości, jakie posiadają urządzenia mobilne z różnymi systemami operacyjnymi. Warto się zatem zastanowić, co powinni zaoferować specjaliści, którzy na co dzień odpowiadają za programowanie aplikacji internetowych.

Aplikacje dedykowane na urządzenia mobilne

Sporej części zleceniodawców aplikacja na Android czy na inne urządzenie mobilne kojarzy się ze skomplikowanymi aplikacjami, których koszt realizacji będzie się liczył w setkach tysięcy złotych. Tymczasem dobrzy programiści, którzy odpowiadają za pisanie aplikacji na Androida, po podliczeniu wszystkich kosztów, związanych z kreacją graficzną, pracami programistycznymi oraz integracją rozwiązania są w stanie wykonać użyteczną aplikację już za kilkaset złotych. Na etapie podejmowania decyzji o stworzeniu aplikacji na potrzeby firmy warto się zastanowić, czy oferowane rozwiązanie ma stanowić źródło rozrywki, ma pomóc w robieniu zakupów czy planowaniu wyjazdów, a może powinno być przydatnym rozwiązaniem, jak np. urządzenie medyczne czy aplikacja pomagająca w nauce. Najprostsze w stworzeniu oraz integracji są aplikacje, umożliwiające czytanie informacji z danej strony internetowej bezpośrednio na urządzeniu z zainstalowanym wybranym systemem operacyjnym. Kolejnym atutem tego rozwiązania jest fakt, że dostępność aplikacji może mieć pozytywny wpływ na wyniki wyszukiwania danego serwisu w popularnych wyszukiwarkach.

Jak wygląda tworzenie aplikacji Android

Tworzenie aplikacji na iOS, Android czy inny system operacyjny jest w zasadzie dość zbliżone. Klient, który decyduje się na zaoferowanie swoim kontrahentom aplikacji, powinien mieć przynajmniej ogólną wizję tego, co aplikacja powinna robić oraz do jakiej grupy odbiorców jest skierowana.Taką aplikację bez problemu wykona firma https://supportdevs.com/co_robimy/ Pozwoli to firmie oferującej usługi interaktywne na rzetelną wycenę projektu. Dobry partner w zakresie tworzenia aplikacji na Androida to firma, która wspiera klienta nie tylko w początkowych etapach tworzenia i wdrożenia nowego rozwiązania. Współpraca pomiędzy zleceniodawcą a twórcami aplikacji dedykowanych jest konieczne także przy integracji aplikacji z innymi systemami czy z serwisem www oraz na etapie po wdrożeniu aplikacji. Wówczas można wspólnie zadecydować albo o dalszym inwestowaniu w rozwój kolejnych funkcjonalności aplikacji, albo o stworzeniu zupełnie nowego rozwiązania dedykowanego.