Mobilność i aplikacje na smartphone

aplikacje dedykowane

Jeszcze kilkanaście lat temu ciężko było sobie wyobrazić sytuację, kiedy to każdy z nas będzie trzymał w kieszeni telefon komórkowy. Dzisiaj posiadanie nowoczesnego, dotykowego smartphone, który umożliwia nie tylko wysyłanie wiadomości SMS i wykonywanie połączeń głosowych i korzystanie z aplikacji dedykowanych nie jest niczym niezwykłym. W jaki jednak sposób sam fakt posiadania przez niemal każdego smartphona umożliwiającego instalowanie aplikacji możemy wykorzystać?

Aplikacje dedykowane

Jednym z podstawowych sposobów wykorzystania wszechobecnego dostępu do technologii mobilnych jest stworzenie aplikacji dedykowanej. W ten stosunkowo prosty sposób możemy obecnym klientom i użytkownikom ułatwić korzystanie z naszych usług lub produktów, a jednocześnie dość szybko dotrzeć do nowych i potencjalnych odbiorców. Warto jednak już w tym momencie uświadomić sobie, że źle wykonana i niefunkcjonalna aplikacja mobilna może również negatywnie odbić się na naszym wizerunku!

Tworzenie aplikacji na androida i ios

Przeglądając takie sklepy jak App Store czy chociażby Google Play można zauważyć jedną rzecz – niemal każdy, kto jako swój target wybiera ludzi do około 30-40 lat stawia na technologie mobilne i stworzenie własnej dedykowanej aplikacji. Wynika to z oczekiwań samych użytkowników, którzy przyzwyczajeni są do tego, że korzystanie z aplikacji mobilnej ułatwia im życie i daje szybszy dostęp do określonych funkcji – czy to skorzystania z danych usług, zamówienia produktu czy nawet po prostu zalogowania się na swoje konto społecznościowe.

Tworzenie aplikacji na ios i androida – podstawy

Stworzenie własnej aplikacji dedykowanej na androida czy ios nie jest wcale takie proste – samodzielnie nie powinniśmy próbować niczego tworzyć, a możemy najwyżej nakreślić wstępny zarys danej aplikacji. Stworzenie dobre – tj. funkcjonalnej i prawidłowo działającej – aplikacji na androida czy ios wymaga nie tylko doświadczenia programistycznego w tworzeniu aplikacji na te systemy operacyjne, ale przede wszystkim kreatywności i znajomości trendów na rynku aplikacji mobilnych oraz oczekiwań samych użytkowników. Tylko biorąc pod uwagę wszystkie czynniki związane z daną aplikacją oraz jej sposobem użytkowania można stworzyć dobrą aplikację!

Podsumowując, czy warto tworzyć własną aplikację na systemy mobilne (android czy ios)? W większości przypadków tak, jednak zawsze trzeba mieć na uwadze specyfikę danej branży i nasze własne oczekiwania co do zamierzonego efektu. Z całym procesem tworzenia aplikacji dedykowanej pomoże wam firma https://supportdevs.com/co_robimy/ Warto zadać sobie podstawowe pytanie: czy takiej aplikacji sami byśmy używali?