Skip to content Skip to footer

Szlabany parkingowe – problemy, które warto poznać!

Nie ma nic bardziej frustrującego niż kłopoty z szlabanem na parkingu. Nie działa pilot, nie otwiera się samoczynnie, a może wręcz przeciwnie – w ogóle się nie zamyka? Te typowe problemy techniczne i konserwacyjne dotyczące szlabanów parkingowych mogą jednak zostać rozwiązane. Dzięki naszemu poradnikowi poznasz najczęstsze usterki oraz sposoby na ich naprawę, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się sprawnym działaniem szlabanu i uniknąć niepotrzebnych nerwów!

Dlaczego dobrze serwisowane parkingi to klucz do sukcesu

Każdy, kto prowadzi biznes, wie jak ważne jest dbanie o wysoką jakość swoich usług, produktów, lub w tym przypadku – parkingów. Regularne serwisowanie jest kluczem do utrzymania sprawności operacyjnej każdego parkingu. Nie tylko poprawi to bezpieczeństwo dla klientów, ale również wpłynie na poczucie komfortu i zadowolenia z przebywania na terenie parkingu.

Zwyczajnie, jeśli twój parking nie jest w dobrym stanie technicznym, to może przyczynić się to do dużych problemów w funkcjonowaniu biznesu. Oczywiście, ludzie wciąż będą używać parkingów, ale ich frustracja z powodu awarii, braku produktywności, czy wydłużenia czasu spędzonego podczas parkowania, może skłonić ich do poszukania konkurencyjnego parkingu.

Dlatego, regularne serwisowanie i dbanie o stan techniczny parkingu, to klucz do osiągnięcia sukcesu, zadowolenia i lojalności Twoich klientów. Być może jest to drogi proces, ale w dłuższej perspektywie przyniesie pozytywne efekty w postaci wzrostu biznesu.

Szlabany parkingowe – co może pójść nie tak?

Szlabany parkingowe są nie tylko nieodłącznym elementem obecności w centrach miast czy przy biurowcach. Coraz częściej spotykamy je również na prywatnych posesjach, a ich zadaniem jest nie tylko kontrola dostępu czy zabezpieczenie przed nieproszonymi gośćmi, ale również wyznaczanie stref parkingowych i egzekwowanie reguł ruchu drogowego. Jednak jak to często bywa z urządzeniami technicznymi, szlabany potrafią sprawiać kłopoty. Co zatem może pójść nie tak?

Na pewno jednym z częstszych problemów jest uszkodzenie mechaniczne. Przede wszystkim w obiektach, gdzie ruch jest duży (np. parkingi centrum miasta), szlabany są narażone na intensywną eksploatację. Podczas manewrowania samochodami np. tirami lub autobusami może dojść do uszkodzenia ramy szlabanu, blokady, czy taśmy napędowej. W takim wypadku niezbędna jest interwencja serwisowa. Części zamienne szlabanów parkingowych możemy otrzymać np. w Came serwis szlabanów parkingowych.

Kolejnym problemem jest korozja. Szlabany, szczególnie te, które są w eksploatacji już od kilku lat, są narażone na działanie czynników atmosferycznych, w tym także wilgoci i deszczu, co prowadzi bezpośrednio do procesu korozji. Z czasem może dojść do uszkodzenia mechaniki, fakturek, a nawet samej puszki szlabanu. Tutaj również nie ma innego wyjścia jak formowanie serwisowe, tym bardziej, że wiele szlabanów jest już od dłuższego czasu wycofywanych z produkcji, a wraz z nimi części zamienne.

Warto jednak pamiętać, że wiele problemów można uniknąć poprzez odpowiednią konserwację urządzenia. Regularne smarowanie i czyszczenie szlabanu, wymiana uszkodzonych elementów już na etapie pierwszych objawów problemów – to działania, które pozwalają uniknąć poważniejszych uszkodzeń i wydłużyć żywotność szlabanu.

W związku z tym, warto już na etapie wyboru urządzenia zadbać o wsparcie serwisowe producenta lub dystrybutora. Came serwis szlabanów parkingowych to jedno z miejsce, gdzie możemy otrzymać nie tylko pomoc w zakresie wymiany części, ale również doradztwo w zakresie konserwacji. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nasz parkingowy 'strażnik’ będzie działał niezawodnie i bezawaryjnie, przez długi czas.