Skip to content Skip to footer

Do czego wykorzystuje się system Andon?

System Andon cieszy się wielkim zainteresowaniem już od kilku lat. Został on stworzony z myślą, aby przyspieszyć proces produkcyjny w przedsiębiorstwie. Usprawnienie realizacji poszczególnych zadań możliwe jest dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii. Wdrożenie nowoczesnych rozwiązań wcale nie musi być kosztowne, czy też problematyczne.

Szybkie wykrycie nieprawidłowości

Głównym celem systemu Andon jest szybkie wykrycie nieprawidłowości. Należy zaznaczyć, że o błędzie zostaniemy poinformowani przed zakończeniem procesu. Możemy więc wyeliminować go, a produkcja będzie przebiegać zgodnie z planem. Omawiany system jest funkcjonalny, a więc bez trudu można przystosować go do indywidualnych potrzeb.

W przypadku niepożądanego zjawiska na ekranie kontrolnym pojawi nam się napis „Andon”. Na uwagę zasługuje fakt, że komunikaty mogą być wyświetlane również w specjalnych aplikacjach zarządzających. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ustawić sygnał dźwiękowy.

Praktyczne oprogramowanie

Oprogramowanie Andon stanowi również spore wsparcie dla osób odpowiedzialnych za zarządzanie procesem produkcyjnym. Przede wszystkim wszystkie jego etapy można sukcesywnie rozplanować w czasie. Za pomogą systemu możemy również ustanowić rytm, czy też takty. Warto również skonfigurować linie. Omawiany system wizualizuje proces produkcyjny, co znacząco ułatwia zarządzanie i kontrolę.

Trzeba zaznaczyć, że wszelkie dane na temat procesów są archiwizowane. Mogą one posłużyć podczas wykonywania raportów. Stworzone zestawienia pozwolą zmniejszyć ryzyko pojawienia się podobnych błędów w przyszłości. Informacje gromadzone są na serwerze danych. Oczywiście jest on kompleksowo zabezpieczony, a więc osoby nieupoważnione nie otrzymają dostępu.

Swobodne podłączenie

System Andon gwarantuje swobodne i wygodne podłączenie urządzeń. Stanowiska mogą zostać połączone z serwerem bezprzewodowo lub przewodowo. Wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Kontrola systemu odbywa się za pomocą przeznaczonej do tego aplikacji. Można zainstalować ją na dowolnym komputerze z systemem Windows.

Obsługa aplikacji przebiega w sposób intuicyjny, a więc nie trzeba posiadać szczególnych umiejętności. W dowolnym momencie można wygenerować raport zmianowy, czy też dotyczący przestojów. Możemy dowiedzieć, jak przebiegał przestój (kiedy został wykryty, a także wyeliminowany) oraz co go spowodowało. Takie dane są niezbędne do tego, aby zwiększyć efektywność produkcji.